Sunday, June 19, 2011

Fin.

Noniii...

Vahepeal on nii palju toimunud, et käisin nädal aega koolis. Seal oli nagu ikka olukord. Siis reedel käisin peol. Nagu ikka Rio Terceros. Pidu oli hea, pole päris pikalt käinud ka juba peol, seda parem oli. Meeldejäävaim hetk oli vist see, kui tantsisin ühes nurgas paari väga super laheda sõbrannaga aga mu selja taga olid ka mingid peded. Siis üks sõbranna Roo ütles kogu aeg, et vaata ette. Lõpuks ta vist ei tahtnud millegagi riskida ja vahetas minuga kohad ära. Need peded olid terve aja mu kanni vahtinud ja muidu komplimente teinud. Mhh, vot selline elu siin, sellised tüüpe ikka liigub päris palju siin ringi. Peol ka vahest tunned, et keegi näpib kanni korra. Vaatad selja taha siis mingi tüüp naeratab vastu. Hea, et mul ikka nii hoolivad sõbrad siin on ! :)

Laupäeval oli siis minu nn saatmis pidu. Toimus see ühes söögi kohas, kus olen enne ka käinud. Seal esines see sõber kellel polnud süntekal juhet järel.. Eile esines ta ka jälle minu auks seal koos ühe oma sõbraga. Kella kümnest oli plaanitud üritus alustada. Enamus rahvast oli juba enne meid (mind ja mu peret) kohal seal. Oli väga väga lahe, et kõik mu head sõbrad ja tuttavad olid kokku tulnud. Super lahedad inimesed mul siin ikka! Sai söödud väga head liha. Tantsitud,

lauldud,

sest see sõber kes laulis, tahtis, et ma ka temaga ühe laulu teeks. Läksingi siis paari sõbraga ja laulsime üht laulu, võino refrääni ainult, lahe oli siiski. Sai veel räägitud igast jutte ja ka paar kingitust sain. Enda perelt sain ühe väga ilusa raamatu. Kus on sees erinevad pildid mu aastast siin. Raamat on ikka täiega lahe, pisar tuli kohe silma, kui seda silmitsesin seal.

Siis Bandu ja ta pere poolt sain ühe laheda assado taldriku, noa ja kahvli. Kui ära hakkasin minema sealt peolt, siis pidas üks mees mu kinni. Seal olid teised inimesed ka muidu söömas peale minu peoliste. See mees küsis, et kas ma olen see kutt keda ära saadetakse ja siis ütles, et tema on see kes kogu aeg remistega tegeleb vms. Ma ei saanudki täpselt aru, kas tema firma on see või mida, juht ta küll igatahes ei ole, sest enne teda ma näinud ei olnud. Igatahes soovis jälle head reisi ja kõike muud paremat. :)
Pärast seda pidu seal söögikohas läksime poistega edasi Rio Tercerosse peole. Pidu oli kuidagi vaikne. rahvast muidu ikka oli palju, mitte nagu pildil.


Vend arvas, et sest esmaspäev on ka vaba, kuna mingi püha. Siis kõik lähevad ka pühapäev peole ja laupäev võetakse vaiksemalt. Tore oli ikka. Sai sõpradega hüvasti veel jätta.
Kõik siin ikka toredad ja sõbralikud, soovivad kõik head reisi ja head edasist elu ja et ikka tagasi tuleks kunagi.

Täna, ehk pühapäeval oli tädi juures assado. Minu ära saatmine ja ka isadepäeva tähistamine.Söök oli täna kuidagi eriliselt maitsev ja meeldiv. Ja söödud sai kõvasti. Eestis pean dieeti tegema veidi. Pärast sain veel paar kingitust. Ühed kohalikud jalanõud, ühe looma nahast sellised suvised kerged. Siis ühe püksirihma, jälle kohaliku rahvusmustriga ja siis ühed püksid sain enne juba Rafalt. Sama moodi traditsioonilised Argentina püksid. Argentina jalka särgi sain ka. Ema juurde just läksin paar päeva tagasi jutuga, et tahaks veel ühes poes käia, et Argentina jalka särk osta. Ta naeris ja ütles, ma juba ostsin sulle kingituseks selle, et pärast annab kätte :)
Õhtul mängisime veel vanema venna ja tädi tütrega monopoly. Jee ma võitsin. Ära tulles sain veel tädi mehe käest kingiks ühe särgi. Ta on nimelt ühe kohaliku Rugby klubi omanik ja selle särgi sain ka mina.

Homme, ehk esmaspäeval ootab mind ees suur pakkimine, sest teisipäeva hommikul väga vara läheme Ana ja Fabianiga Buenos Airesesse. Fabianil on seal veidi tööd vaja teha amortidega seoses. Ööbime seal ja kolmapäeva hommikul on mul kohe lend. Loodan, et ilm on hea ja lennukid õhku tõusevad. Siin suur jama praegu selle tuhaga ju. Lennujaam oli päris pikalt kinni selle pärast ka. Lõuna Argentinas on ka suur kriis selle tuha pärast. Üks linn näitaks on mingi nädal aega varsti juba ilma vee ja elektriga olnud. Muidu suur turismikoht aga nüüd tuha all. 3000 inimest oli minema läinud sealt kusagile tuttavate juurde, sest ei saa elada seal ju. Telekast näitas ka, ikka päris hull seis. Näitas ühte järve, Fabian ütles, et muidu on seal täiesti selge vesi, et näed ka 15 m sügavusele põhja ilusti ära. Nüüd on lihtsalt terve järv hall ja tuhaga kaetud. Ushuaiast see sõber rääkis ka üks päev Fabianiga ja ütles, et üks bussifirma mis seal on ja sõidab pikamaa otsi. Sellel firmal olevat 14 bussist 12 katki läinud, sest see tuhk on nii peenike ja läheb läbi õhufiltrite mootrisse ja lõhub mootori ära. Tuha jaoks peaks mingi topelt filter olema ja kogu aeg puhastama seda jne. Vot selline teema siin praegu. Kusagilt öeldi ka veel, et see vulkaan võib vahelduva eduga nüüd veel 2 kuud pursata.

Loodan üpris pea veel ühe postituse teha, kohe kui Eesti jõuan. Aa, Eestis peaksin olema, kui kõik hästi läheb 23. juuni. Kella 23.00 paiku umbes. Siis kirjutan ka kuidas rahule jäin(jäin täiega rahule!!! ) ja muud sellist :)

Seniks kõike head ja tore, et minuga selle aasta olete läbi käinud ! :)

2 comments:

  1. Ma arvan, et selle vahetusaasta tõeline tähendus ja sealsete inimeste tegelik väärtus sinu jaoks jõuab sulle alles siis päriselt kohale kui oled juba mõned nädalad kodus olnud. Jaksu sulle edaspidiseks!

    ReplyDelete